Przeskocz do treści

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH & DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

15 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Podwójny nabór sprawił, że do ślubowania przystąpiło aż 10 klas pierwszych, 5 po szkole podstawowej i 5 po gimnazjum. Uczniowie, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce złożyli przysięgę ślubowania w imieniu swoich klas. Pani dyrektor Beata Jakubowska wręczyła wyróżnionym uczniom legitymacje szkolne oraz identyfikatory. Klasy po szkole podstawowej reprezentowali: Amelia Biniek z klasy 1pTAK, Kinga Witkowaska z klasy 1pTI, Krzysztof Maleszak z klasy 1pTE, Kamil Żak z klasy 1pTUISEO oraz Stanisław Baliński z klasy 1pTPS. Oddziały po gimnazjum reprezentowane były przez Mateusza Chudego z klasy 1TPS, Tomasza Romanowskiego z klasy 1TI, Patryka Cieślińskiego z klasy 1TE, Julitę Wiaderną z klasy 1TAK oraz Jakuba Szostaka z klasy 1TUISEO.
Po uroczystym ślubowaniu pani dyrektor wręczyła wyróżniającym się w swojej pracy nauczycielom nagrody dyrektora szkoły. Otrzymali je: Renata Miler, Elżbieta Sobczyk, Urszula Krzywkowska, Agnieszka Nowak, Rafał Sobczyk, Grzegorz Sapieja, Witold Fitas, Michał Józefowicz, Arkadiusz Bąk, Stanisław Orman, Krzysztof Krakowiak, Michał Myszkowski oraz Łukasz Sękowski.
„Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie dookoła świata płynie wraz z nami przez szkolne lata” – tymi słowami Wojciech Wysokiński, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSP nr 1 rozpoczął część artystyczną przygotowaną przez młodzież „Mechanika”. Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej miała charakter humorystyczny. Po raz pierwszy zaśpiewali na scenie uczniowie klas pierwszych Karol Stefańczyk oraz Martyna Wilk z klasy 1TI. Część artystyczną podsumowały słowa wybitnego amerykańskiego pisarza Marka Twaina: „Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”.
Uroczystość przygotowali wychowawcy klas pierwszych oraz Rafał Sobczyk odpowiedzialny za oprawę muzyczną, Witold Fitas opiekun szkolnego pocztu sztandarowego, część artystyczną Katarzyna Bury oraz Michał Anioł.

Scroll Up Skip to content