Przeskocz do treści

„EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA”

Już po raz siódmy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbył się „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”.

Prowadzącym podobnie jak w latach ubiegłych był pan Marcin Pytlos ratownik medyczny. W tym roku w zajęciach wzięła udział cała społeczność szkolna. Młodzież koneckiego „Mechanika” zapoznała się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak postępować z osobą nieprzytomną lub w stanie ataku epilepsji. Pan Marcin pokazał wszystkim uczestnikom spotkania, jak poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO). Chętni uczniowie, jak również członkowie grona pedagogicznego mieli możliwość przeprowadzenia resuscytacji na specjalnie przygotowanych manekinach.

„Nie bójmy się przeprowadzać pierwszej pomocy. Każda osoba może jej udzielić, nie tylko ratownik medyczny ale także pan w garniturze (pan Marcin ubrany był właśnie w garnitur). Udzielajmy pierwszej pomocy, być może uratujemy komuś życie, nic nas to nie kosztuje. Może kiedyś my będziemy potrzebować takiej pomocy” – mówi pan Marcin.

Scroll Up Skip to content