25 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich zakończyli rok szkolny 2020/2021.
Ze względów epidemicznych tegoroczna uroczystość podzielona została na dwie części. O godzinie 9.00 wszystkich zgromadzonych w świetlicy szkolnej przywitała pani dyrektor Beata Jakubowska: „Drodzy Uczniowie, z okazji zakończenia tego bardzo trudnego dla Was roku szkolnego gratuluję Wam wyników i życzę wspaniałego wypoczynku ale nie zapominajcie o bezpieczeństwie podczas wakacji”.
Następnie uczniowie wyróżniający się pod względem nauki, zachowania i pracy na rzecz szkoły otrzymali nagrody oraz pamiątkowe statuetki, które zostały zaprojektowane i wykonane przy użyciu szkolnej drukarki 3D. Uczniowie, którzy brali udział w poczcie sztandarowym Szkoły otrzymali podziękowanie od pana Grzegorza Pieca - Starosty Koneckiego za reprezentowanie szkoły w uroczystościach upamiętniających wydarzenia historyczne i patriotyczne na terenie Powiatu Koneckiego.
Patryk Cieśliński z klasy 2TE i Anna Trudnos z klasy 2pTAK zostali kandydatami do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Weronika Bednarczyk z klasy 3TI otrzymała stypendium Dyrektora Szkoły.
Patrycja Zamachowska z klasy 3TAK otrzymała wyróżnienie Dyrektora Szkoły (ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Mechanika).
Uczniowie wyróżniający się pod względem nauki (najwyższe średnie):
- Patryk Cieśliński 2TE – 5,73
- Weronika Bednarczyk 3TI – 5,71
- Anna Trudnos 2pTAK – 5,62
- Patryk Pawliński 2TI – 5,50
- Rafał Gąszcz 2TE – 5,47
- Wiktoria Podiasdła 2TAK – 5,47
- Kinga Witkowska 2pTI – 5,35
- Jakub Pawlik 2TI – 5,29
- Angelika Opler 3TAK – 5,13
- Kuba Telec 3TI – 5,07
- Natalia Sosnowska 1TUISEO – 5,05
- Szymon Dąbrowski 1TI – 5,00
- Amelia Biniek 2pTAK – 5,00
- Ewelina Szmit 2TAK – 5,00
- Kamil Momot 1TAK – 4,95
- Miłosz Sieroń 1TI – 4,95
- Dominik Dudka 1TE – 4,88
- Julia Stępień 3TAK – 4,87
- Jakub Koziński 1TI – 4,85
- Dominik Sadliński 3TE – 4,80
- Paweł Żurawski 1TI – 4,79
- Klaudiusz Przepióra 3TI – 4,79
- Klaudia Margas 2TAK – 4,76
- Alicja Nowak 2TI – 4,76
Uczniowie ze stuprocentową frekwencją:
- Oskar Domagała 1TPS
- Patrycja Sinkiewicz 3TAK
Uczniowie wyróżnieni za udział w pocztach sztandarowych szkoły:
- Łukasz Szymański 3TPS
- Karol Gajewski 2pTI
- Mateusz Nowak 2pTPS
- Jan Domagała 2pTUISEO
- Michał Sykus 2pTPS
- Kamil Szczerek 2pTPS
- Łukasz Ziółkowski 1TPS
- Hubert Barnik 3TUISEO
- Wiktor Piec 3UISEO
Uczniowie wyróżniający się za pracę na rzecz szkoły:
- Oliwia Szczygielska 3TAK
- Patrycja Wojnowska 3TAK
- Katarzyna Stasińska 3TAK
- Patrycja Sinkiewicz 3TAK
- Patrycja Zamachowska 3TAK
- Julia Stępień 3TAK
- Angelika Opler 3TAK
- Daria Małecka 3TAK
O godzinie 10:00 uczniowie poszczególnych klas spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami od których otrzymali świadectwa.