Przeskocz do treści

ZWYCIĘSTWO PO RAZ TRZECI!

W finale VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych, organizowanym przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną uczniowie naszej szkoły zdobyli po raz trzeci I miejsce!

"Mechanik" wystawił dwie drużyny. TM -2 czyli Kacper Łyczek i Michał Piłat, oraz TM - 3 Ernest Młodawski i Norbert Garbacz - prowadzone przez nauczyciela przedmiotów zawodowych Sławomira Kołodziejczyka. Obydwie drużyny zajęły miejsca na podium klasyfikacji generalnej. TM- 3 miejsce pierwsze, zaś TM -2 trzecie. W klasyfikacji maksymalnej mocy obie drużyny okazały się bezkonkurencyjne, deklasując rywali i zajmując kolejno dwa najwyższe stopnie. W obrotach również drużyna TM - 3 zajęła pierwsze, natomiast TM - 2 czwarte miejsce.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych udział wzięło 26 drużyn, które zakwalifikowały się spośród ponad 160 zespołów z całej Polski. Zmagania turniejowe odbywały się jak zwykle w trzech kategoriach: maksymalne obroty przy obciążonym wale turbiny, maksymalna moc i maksymalny moment napędowy. Testy przeprowadzane są na specjalnie w tym celu przygotowanym stanowisku pomiarowym.

Przypomnijmy, że w roku 2016 zwycięstwo wywalczyła drużyna w składzie: Piotr Ociepa, Luiza Karbownik oraz Kinga Szymczyk, a w ubiegłym roku obronili je Kacper Łyczek i Michał Piłat.