Przeskocz do treści

Warsztaty edukacyjne

W poniedziałek 27 maja uczniowie koneckiego „Mechanika” wzięli udział w kolejnej, już ósmej edycji „Pasjonatów”, czyli warsztatów edukacyjnych poświęconych pasji.

Sami organizatorzy mówią o wydarzeniu w ten sposób: podczas Pasjonatów będziemy chcieli porozmawiać z młodzieżą o biznesie od zupełnie innej strony, od strony PASJI. Zainspirujemy, pomożemy się rozwinąć, pozwolimy nawiązać cenne kontakty. Zachęcimy do zakładania w przyszłości (może całkiem niedalekiej) własnej firmy w Świętokrzyskiem. A wszystko to w lekkiej formie i twórczej atmosferze. „Pasjonaci” to oferta skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego, szczególnie tych, którzy mają pasję, są aktywni i podoba im się pomysł założenia w przyszłości własnej firmy. Tematem przewodnim tej edycji było szeroko pojęte dziennikarstwo. Młodzież mogła wybrać jeden z 5 warsztatów: 
Warsztat nr 1: „Prezenter, czyli kto? Na czym polega praca prezentera radiowego – czyli radio od kuchni” ALEKSANDRA NIEMCZYK Radio eM
Warsztat nr 2: "Budowanie informacji radiowych” PIOTR MICHALEC Radio eM
Warsztat nr 3: „Czerwona lampka w radiu znaczy „start”, a nie „stop”. MARCIN PRZEMIRSKI Radio Kielce
Warsztat nr 4: "Jak mówić, żeby powiedzieć" KRZYSZTOF IRSKI Portal Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego
Warsztat nr 5: "Presja, refleks, zwięzłość, precyzja komunikacji - o pracy reportera telewizyjnego" MICHAŁ RYKOWSKI Telewizja Polska .
Młodzież ZSP nr 1 wybrała warsztaty nr 1,4 oraz 5. Wszystkim ósma edycja Pasjonatów bardzo się podobała, a czas spędzony w Centrum Da Vinci w Podzamczu na pewno przyniesie korzyści w przyszłości.

Scroll Up Skip to content