Strona Główna
image

WYJAZDY STUDYJNE TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

Czytaj więcej
1. Ogrody w Wilanowie oraz Ogród Botaniczny w Powsinie
image

image

image


2. Ogród Botaniczny w Warszawie i Łazienki Królewskie
image

image

image

image


3. Ogrody w Puławach i Lublinie
image


image

SZKOLENIE Z ZAKRESU DRUKU 3D

Czterdziestu uczniów z klas trzecich odbyło szkolenie z zakresu obsługi drukarek 3D. Tematyka szkolenia: Czytaj więcej

- Budowa i zasada działania drukarki 3D
- Materiały w druku 3D
- Obsługa drukarki (montaż i wymiana fi lamentu, kalibracja drukarki)
- Obsługa programu Autodesk Fusion 360
- Generowanie plików
- Edycja parametrów druku (temperatura, prędkość)
- Drukowanie (wybór i nałożenie warstwy adhezyjnej, wybór wypełnienia, podpory)
- Konserwacja drukarki
- Omówienie najczęstszych problemów z wydrukiem (zapychanie dyszy, odklejony wydruk, zaplątany fi lament, podwijanie rogów)



image

image

image

image

WARSZTATY NAUKOWE NA POLITECHNICE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ KIERUNKU TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

Zajęcia obywały się w energooszczędnym budynku dydaktyczno-laboratoryjnym ENERGIS Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki zasilanym z odnawialnych źródeł energii. Czytaj więcej
Celem wizyty jest zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w zawodzie, a także zapoznanie z możliwościami wyboru dalszej ścieżki rozwoju kariery zawodowej poprzez kształcenie w kieleckiej uczelni, która sprawuje nad naszą szkołą Patronat Naukowy.


image

image

image

image

WARSZTATY NAUKOWE NA POLITECHNICE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ KIERUNKU TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Zajęcia odbywały się w laboratoriach Wydział Mechatroniki i Budowy Maszyn. Czytaj więcej
Celem wizyty jest zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w zawodzie, a także zapoznanie z możliwościami wyboru dalszej ścieżki rozwoju kariery zawodowej poprzez kształcenie w kieleckiej uczelni Politechnika Świętokrzyska, która sprawuje nad naszą szkołą Patronat Naukowy.


image

image

image

image

ENEX - NOWA ENERGIA-WYJAZD STUDYJNY KIERUNKU TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ I TECHNIK ELEKTRYK

Uczniowie profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik elektryk uczestniczyli w XXIV Międzynarodowych Targach Energetyki i Elektrotechniki ENEX i XIX Targach Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - NOWA ENERGIA w Kielcach. Czytaj więcej
Na tegorocznym spotkaniu branży energetycznej spotkali wiodących producentów paneli fotowoltaicznych, instalatorów pomp ciepła oraz firmy zajmujące się magazynowaniem energii.
Poznali najnowsze rozwiązania dronowe, nowoczesne systemy montażowe i fotowoltaiczne, najnowsze modele inwerterów i pomp ciepła, kompletne systemy grzewcze, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Strefa Elektromobilności. Największą atrakcją były jazdy pokazowe samochodami elektrycznymi na specjalnie przygotowanym torze.
Wśród zaprezentowanych na torze aut pojawiło się aż 15 modeli samochodów elektrycznych w tym m.in. Tesla X, Tesla S, Tesla model 3, Hyundai IONIQ 5, Opel Mokka EV, Peugeot 308 PHEV. Statycznie zaprezentowano m.in. Audi e-tron sportback, VW ID4, Skoda Enyaq, Cupra Born czy VW Multivan.


image

image

image

image

WARSZTATY NAUKOWE NA POLITECHNICE ŚWIĘTOKRZYSKIEJ KIERUNKU TECHNIK INFORMATYK I TECHNIK ELEKTRYK

Zajęcia odbywały się w laboratoriach Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. Uczniowie mieli okazję zwiedzić m.in. nowoczesne Laboratorium Sieci Teleinformatycznych i Technologii Internetu Rzeczy powstałe we współpracy z firmą Cisco oraz poznać tajniki budowy łazików marsjańskich. Czytaj więcej
Celem wizyty jest zapoznanie uczniów z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w zawodzie, a także zapoznanie z możliwościami wyboru dalszej ścieżki rozwoju kariery zawodowej poprzez kształcenie w kieleckiej uczelni Politechnika Świętokrzyska, która sprawuje nad naszą szkołą Patronat Naukowy.


image

image

image

image

WARSAW INDUSTRY AUTOMATICA-WYJAZD STUDYJNY KIERUNKU TECHNIK INFORMATYK

Uczniowie profilu technik informatyk uczestniczyli w WARSAW INDUSTRY AUTOMATICA - największych Targach Automatyki Przemysłowej I Robotyki odbywających się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Czytaj więcej
Dzięki szerokiemu spektrum branżowemu poznali innowacyjne technologie i trendy, zwiększyli swoją wiedzę i umiejętności. Targi to także fantastyczna okazja do zbadania i omówienia przyszłości automatyzacji i robotyki z liderami oraz ekspertami branży.


image

image

image

image

KURS FLORYSTYCZNY

Uczennice klasy technik architektury krajobrazu uczestniczyły w kursie florystycznym. Poznały gatunki roślin, materiały techniczne i ozdobne oraz techniki stosowane podczas prac florystycznych, np. sposoby suszenia , bielenia roślin, przedłużania trwałości kwiatów ciętych.
Czytaj więcej
Wykonywały m.in. wiązanki okolicznościowe, wianuszki, bukiety, korsarze oraz bransoletki komunijne i ślubne, bukiety leżące w kształcie kropli, stroiki bożonarodzeniowe, wiązanki na Wszystkich Świętych.

image

image

image

image

image

image

Dobry zawód podstawą sukcesu

Siedemdziesięciu uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich w ciągu dwóch lat szkolnych zrealizuje projekt pn. „Dobry zawód podstawą sukcesu”.
Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych uczniów ZSP nr 1 w Końskich niezbędnych w kontekście przyszłego zatrudnienia. Projekt przewiduje następujące działania:
Czytaj więcej
Szkoła wzbogaci swoją bazę dydaktyczną m.in. o nową 15 stanowiskową pracownię komputerową z drukarką 3D z filtrem HEPA, który pochłania opary i drobinki filamentu, jest bezpieczniejszy w użytkowaniu przez uczniów, ponadto drukarka będzie wyposażona w moduł WiFi i wbudowaną kamerę, umożliwiającą ciągłą kontrolę druku, a także przesyłanie obrazu na ekran komputera, drukarki A3 oraz laptopy. W pracowni pojazdów samochodowych Stanowisko do badania alternatorów STA -2 z falownikiem 12/24V z modułem do rozruszników, oraz System zintegrowany typu Motronic M 1.5.2. - stanowisko przeznaczone jest do demonstracji funkcjonowania systemu sterowania pracą silnika w zakresie kąta wyprzedzenia zapłonu, oraz zmian dawki paliwa w funkcji temperatury, prędkości obrotowej, obciążenia i innych parametrów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej: Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Działania: Rozwój i wysoka jakość szkolnictwa zawodowego i kształcenia ustawicznego, Poddziałania: Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.

image

Copyright © 2016 Łukasz Sękowski
-------------------------------------------------------------------
Wszystkie prawa do kopiowania zastrzeżone!