Przeskocz do treści

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W dniach 27 i 28 lutego 2020 r. w ZSP nr 1 w Końskich odbył się XIX Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Koneckiego.

Do turnieju zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn dziewcząt i chłopców ze szkół ponadpodstawowych powiatu koneckiego: ZSP nr 1 w Końskich, ZSP nr 2 w Końskich, ZSP nr 3 w Końskich, I LO w Końskich, II LO w Końskich, ZSP w Stąporkowie.
Uroczystego otwarcia zawodów w pierwszym dniu, w którym do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, dokonali Pani Beata Jakubowska dyrektor ZSP nr 1 w Końskich oraz Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera. Panie rozgrywały mecze w czterech grupach z których do ćwierćfinału awansowały po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy. Po zaciętej rywalizacji w grach ćwierćfinałowych i półfinałowych w wielkim finale spotkały się drużyny z ZSP nr2 w Końskich i I LO w Końskich.

W kategorii dziewcząt:
🥇I miejsce zdobyła drużyna I LO w Końskich w składzie: Zuzanna Mularczyk i Małgorzata Łabendowicz, opiekunem zespołu jest pani Renata Gałązka- Skowron
🥈II miejsce zdobyły dziewczęta z ZSP nr 2 w Końskich : Weronika Bąbik i Karolina Mularczyk. Opiekę nad zespołem sprawowała pani Małgorzata Kowalczyk.
🥉III miejsce zajęła drużyna ZSP nr 3 : Paulina Hendel i Olga Wilk opiekunem drużyny jest pan Piotr Kowalski.

Drugi dzień zawodów, w którym rywalizowali panowie, rozpoczęła minuta ciszy upamiętniająca tragicznie zmarłego Dawida Jakubowskiego, ucznia I LO w Końskich, który rok wcześniej wygrał te zawody.
Zmagania panów zakończyły się podwójnym zwycięstwem uczniów z I LO. Miejsce trzecie zajęła drużyna gospodarzy z ZSP nr 1.

🥇I miejsce I LO w Końskich: Szymon Ratuszniak i Łukasz Pałka opiekunem jest Piotr Deszczyński.
🥈II miejsce I LO w składzie: Filip Wołowiec i Krystian Stachera opiekunem jest Piotr Deszczyński
🥉III miejsce zajęli zawodnicy z ZSP nr 1 w Końskich w składzie: Sebastian Bujakowski i Wojciech Wysokiński, drużyną opiekuje się Rafał Sobczyk.

Wszystkie drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców, które zajęły miejsca od 1 do 3 otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Końskich.

Scroll Up Skip to content