Przeskocz do treści

Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

NASZE DWIE DRUŻYNY NAJLEPSZE W ELIMINACJACH REGIONALNYCH VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych!

Drużyna TM3 (Norbert Garbacz i Ernest Młodawski) - pierwsze miejsce, TM2 (Kacper Łyczek i Michał Piłat) miejsce drugie. Obie konstrukcje to maszyny dyfuzorowe, charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami w zakresie prędkości obrotowej i mocy. Opiekunem obu drużyn jest p. Sławomir Kołodziejczyk. GRATULUJEMY!

„Mechanik” jako zwycięzca ubiegłorocznej edycji turnieju był gospodarzem eliminacji regionalnych. Zawody takie poza Końskimi odbyły się jeszcze w czterech miastach Polski. W tym roku, w konkurencji szkół ponadgimnazjalnych konkurowało 25 drużyn, z gimnazjów i szkół podstawowych tylko 4. W pierwszej z tych kategorii zwycięstwo odniosły drużyny gospodarzy.

Turniej Maszyn Wiatrowych jest adresowany do młodych konstruktorów mających za zadanie zbudować silnik wiatrowy o założonych wymiarach i jak najwyższych parametrach. Maszyny testowane są w trzech konkurencjach: Najwyższa moc, najwyższa prędkość obrotowa i najwyższy moment. Wszystkie one składają się na wynik w klasyfikacji generalnej. Zwycięzców czeka finał ogólnokrajowy, który odbędzie się 9 grudnia 2018 w podwarszawskim Piasecznie. Tam przyjdzie zmierzyć się z najlepszymi.

Scroll Up Skip to content