Przeskocz do treści

UROCZYSTE PRZEKAZANIE SZTANDARU

25 maja 2023 r. w Naszej szkole miała miejsce uroczystość przekazania sztandaru.

W tak ważnym dla naszej szkoły noszącej imię rtm. Witolda Pileckiego dniu, podczas uroczystej akademii towarzyszyło nam wielu zaproszonych gości.

Władze Powiatu koneckiego reprezentowali - wicestarosta Wiesław Skowron, członkowie Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa i Dariusz Banasik, przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk, wiceprzewodniczący Łukasz Kubka oraz radni powiatowi: Lilla Brożyna, Danuta Leśniewicz i Marian Domagała.

Ponadto obecni byli wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Jacek Wołowiec, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kiecach płk Mirosław Wolski, płk Sylwester Cieśla z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach, Komendant Powiatowy Policji w Końskich insp. Rafał Zieliński.

Poświęcenia Sztandaru dokonał proboszcz Parafii św. Mikołaja w Końskich ks. kan. Jacek Wieczorek.

Podczas uroczystości przekazania Sztandaru by wszystkim gościom przybliżyć sylwetkę rotmistrza uczniowie pod opieką p. Urszuli Krzywkowskiej przygotowali wzruszający spektakl.

Sceny z życia rotmistrza Witolda Pileckiego odegrane przez znakomitych aktorów – uczniów naszej szkoły wzruszały do głębi zebranych.

Karol Gajewski jako rotmistrz Pilecki z pewnością długo zostanie w naszej pamięci.

Edyta Majewska jako żona Maria w scenie pożegnania tak wczuła się w rolę, że obecni empatycznie przeżywali dramat tej sytuacji również Tomasz Romanowski z lekkością i dostojeństwem wcielił się w rolę generała Andersa.

Gra aktorów, którzy mimiką, ruchem, głosem oddali charakter swoich postaci, teksty przepięknie wyśpiewanych piosenek przez Dawida Wąsika, Gabrysię Szewczyk i Dawida Piłata sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza. Z muzykami pracował p. Rafał Sobczyk.

Wszystko uzupełniła scenografia przygotowana przez panią Agnieszkę Krakowiak i profesjonalna konferansjerka w wykonaniu Katarzyny Kołby i Piotra Kozubskiego.

Skip to content