Przeskocz do treści

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W piątek 23 czerwca 2023 r. o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich.

W świetlicy szkolnej oprócz zaproszonych Gości, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i Rodziców zebrali się uczniowie klas pierwszych oraz uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się wyjątkowymi osiągnięciami w nauce, sporcie oraz reprezentujący poczty sztandarowe szkoły oraz Armii Krajowej.

Zgromadzonych przywitała dyrektor szkoły Pani Beata Jakubowska słowami „Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym, że wciąż mogą się wiele nauczyć”, a w imieniu Starosty Koneckiego głos zabrał Pan Marcin Wiaderny zastępca Naczelnika Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Zdrowia, który podziękował za trud włożony w mijający rok szkolny oraz życzył wszystkim zgromadzonym bezpiecznych wakacji.

Następnie do zgromadzonych zwróciła się przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Florczyk-Dziurdź.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie zostali uhonorowani dyplomami i książkami. Zarówno Rada Rodziców jak i Stowarzyszenie Przyjaciół „Mechanika” ufundowało uczniom stypendia.

Po krótkiej części artystycznej wszyscy uczniowie zebrali się w swoich salach gdzie z rąk wychowawców odebrali świadectwa.

Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

Anna Trudnos z klasy IV TAK – średnia 5,56 – Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Jakub Koziński z klasy III TI – średnia 5,37 – Stypendium Dyrektora Szkoły

Stypendia Rady Rodziców za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali:

Anna Trudnos – IV TAK, Jakub Koziński III TI, Dawid Piłat I TE, Krzysztof Lek ITI, Kinga Witkowska IV TI, Natalia Sosnowska III TUISEO, Paweł Żurawski III TI, Amelia Biniek IV TAK, Karol Gajewski IV TI.

Stypendia ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół „Mechanika” za 100% frekwencji otrzymali:

Oliwia Kołodziejczyk I TUISEO, Paweł Kusiak III TE, Piotr Kusiak III TUISEO, Patryk Kołodziejczyk I TUISEO, Oskar Domagała III TPS, Jakub Koziński III TI.

Pamiątkowe dyplomy za reprezentowanie pocztów sztandarowych (szkolnego i Armii Krajowej) otrzymali:

Marcel Ślifierz, Tomasz Basiak, Michał Kuleta z klasy II TPS, Natalia Sosnowska z klasy II TUISEO, Zuzanna Szulc z klasy III TAK, Oskar Młodawski. Maksymilian Szewczyk, Krzysztof Lek z klasy I TI, Patryk Kołodziejczyk z klasy I TUISEO, Jakub Gawroński z klasy I TPS, Grzegorz Styś z klasy I TE, Oskar Domagała z klasy III TPS, Jan Domagała z klasy IV TUISEO, Kamil Szczerek, Michał Sykus, Mateusz Nowak z klasy IV TPS.

Skip to content